Popularne infekcje intymne u dziewczynek

Popularne infekcje intymne u dziewczynek - uplawy.pl
Popularne infekcje intymne u dziewczynek
5 (100%) 1 vote

Infekcje intymne u dziewczynek pojawiać mogą się nawet w wieku niemowlęcym. Ich występowanie związane jest z faktem, że nabłonek w miejscach intymnych jest delikatny, bardziej podatny na uszkodzenia, urazy oraz zakażenia. Wynika to również z tego, że tej rejon ciała dziecka nie posiada jeszcze zabezpieczenia w postaci owłosienia łonowego oraz kwaśnego odczynu pH.

Grzybica pochwy u dziewczynki

W przebiegu grzybicy pochwy u dziecka dojść może do zaczerwienienia okolic intymnych oraz bolesności i pieczenia okolic sromu. Niekiedy mamy również do czynienia z białą wydzieloną z pochwy o serowej konsystencji oraz pieczeniem w trakcie oddawania moczu. W przypadku wystąpienia wymienionych wyżej objawów należy udać się do ginekologa dziecięcego i przepisze stosowne preparaty. Przykre objawy ustąpić powinny w ciągu kilku dni, maksymalnie dwóch tygodni od rozpoczęcia leczenia. Grzybicy narządów płciowych u dzieci można zapobiec dbając o odpowiednią higienę okolic intymnych.

Często mamy do czynienia z grzybicą pochwy u dziecka po antybiotyku. Związane jest to z faktem, że antybiotyki eliminują szereg bakterii z organizmu, w tym również te, które gwarantują organizmowi należytą równowagę.

Wpływ na pojawienie się tej dolegliwości może być również cukrzyca, stosowanie niewłaściwych środków higienicznych, na przykład perfumowanych, nadmierna higiena stref intymnych, która zaburza mikroflorę bakteryjną oraz noszenie obcisłej bielizny i ubrań wykonanych ze sztucznych tkanin.

Owsiki

Równie popularną infekcją intymną u małych dziewczynek są owsiki. Ich objawem charakterystycznym jest dyskomfort i swędzenie pojawiające się głównie w nocy. Gdy podejrzewamy, że nasze dziecko boryka się z tą dolegliwością, należy zaobserwować czy w jego kale nie pojawiły się ciągi białych, ruchomych strzępków bawełnianych. Jeżeli zaobserwujemy ich obecność, niezbędna będzie wizyta u lekarza. Należy również obciąć dziecku paznokcie i zadbać, by nie wkładało rąk do ust. Zwiększyć trzeba również codzienną higienę – każdego dnia zmieniać bieliznę i ręczniki, częściej wymieniać pościel i prać ją w temperaturze 95 stopni Celsjusza. Ubrania przed założeniem powinno się prasować żelazkiem. Zaniedbanie higieny może prowadzić do przykrych konsekwencji takich, jak zapalenie czy uszkodzenia skóry.

 

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *